• Trubači sú neoddeliteľnou súčasťou lesníckych akcií a našej školy

Exkurzia

Dňa 12.10.2022 sa žiaci 4. ročníkov zúčastnili odbornej exkurzie zameranej na ťažbovo- dopravné technológie. Exkurzia sa konala na území OZ Horehronie, časť Čierny Balog, LS Šaling, LO Čierna dolina lokalita Čierny potok, lokalita Poľan a na expedičnom sklade v Hronci. Žiaci mali možnosť vidieť pri práci lesnú lanovku, harvesterový uzol a procesor pri manipulácii na expedičnom sklade.

ŠTRBArace 2022 - otvorené MSR družstiev SŠ v prekážkovom behu

Dňa 05.10.2022 sa uskutočnila súťaž v prekážkovom behu družstiev v Štrbe pod skokanskými mostíkmi. Náš tím v zložení: Natália Martinská 1.B., Olívia Jaďuďová 1.B., Maximilián Mičuta 3.B. a Marián Džanaj 3.B. obsadili výborné 22. miesto zo 61 škôl z celého Slovenska. Ako jednotlivci sa umiestnili nasledovne: Džanaj- 16.miesto zo 150 chlapcov, Mičuta 56. miesto zo 150 chlapcov, Jaďuďová 57 miesto zo 141 dievčat a Martinská 90 miesto zo 141 dievčat. Za reprezentáciu našej školy im ďakujeme a želáme veľa úspechov v ďalších športových súťažiach.

Pretláčanie rukou a Bench press

Dňa 04.10.2022 sa realizovalo športové podujatie organizované Gymnáziom Andreja Kmeťa v Banskej Štiavnici. Našu školu reprezentovali: Jakub Švaral, Michael Šarkozi, Dušan Reis, Jakub Segiňák Cifra, Ivan Kutný, Filip Pukan, René Grendel, Martin Mlčal. Ako škola sme sa umiestnili na 2. mieste po SOŠSL. Jakub Švaral sa umiestnil vo svojej kategórii nad 90 kg na 1.mieste. Dušan Reis sa umiestnil na 3.mieste v kategórii nad 80 kg v tlaku na lavičke. Ivan Kutný sa umiestnil na 3. mieste v kategórii do 70 kg. Michael Šarkozi sa umiestnil na 3. mieste v kategórii nad 80 kg. Za ich reprezentáciu im ďakujeme a opäť zabojujeme o rok.

Športová olympiáda mládeže o pohár predsedu BBSK žiakov a žiačok SŠ

Dňa 29.09.2022 sa v BB uskutočnila Športová olympiáda mládeže o pohár predsedu BBSK. Náš okres reprezentovali školy: SOŠ Lesnícka Banská Štiavnica, SOŠ sv. Františka Assiského a Gymnázium Andreja Kmeťa BŠ. Z našej školy boli vybraní traja žiaci: Jakub Mitter 2.A, Maximilián Mičuta 3.B, Marián Džanaj 3.B. Na pôde Strednej športovej školy v Banskej Bystrici sa stretlo viac ako 200 športovcov zo všetkých 13 okresov. Žiaci súťažili v športoch , atletika, stolný tenis a malý futbal. Putovný pohár predsedu BBSK pre najlepší okres si odniesol kolektív z Banskej Bystrice. Jakub Mitter sa umiestnil v šprinte na 50 m na 5 mieste s časom 6,38 s. Futbalisti po dvoch prehrách nepostúpili zo základnej skupiny. Všetkým zúčastnením ďakujeme.