• Naša lesnícka škola sídli v historickej budove,
    ktorá od jej vzniku v r. 1892 slúži k výučbe lesníctva
  • Každoročne usporadúvame množstvo akcií pre verejnosť,
    k najnavštevovanejším patrí lesnícky deň
  • Naši sokoliari nachádzajú široké uplatnenie doma i v zahraničí
  • Tradícia maturitných stužiek vznikla práve na našej škole
    Dodržiavame aj tradíciu lúčenia so školou pred akademickým týždňom.
  • Trubači sú neoddeliteľnou súčasťou lesníckych akcií a našej školy

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 – JEDNA KARTA STAČÍ!

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 je:

1.     identifikačným preukazom žiaka školy

2.     čipovou kartou na MHD, SAD a železniciach

3.     medzinárodným identifikačným preukazom študenta ISIC

4.     európskou kartou mládeže EURO<26

5.     čipovou kartou, ktorá nahrádza papierové stravné lístky

6.     elektronickou vstupenkou na kultúrne a športové podujatia

7.     elektronickou peňaženkou

8.     preukazom pre vedecké a univerzitné knižnice

9.     platný vždy na jeden školský rok 

Dobrý deň,

Od 1.6.2018 bude opäť možné obnoviť si platnosť preukazu ISIC/EURO26 objednaním známky cez svoju školu ( v ASC agende pribudne tlačítko „OBJEDNAŤ ZNÁMKY ISIC“ ) Táto možnosť bude v ASC agende k dispozícii do 31.10.2018. Školy bez ASC agendy môžu objednať známky emailom v ktorom uvedú meno, priezvisko, dátum narodenia žiaka a číslo licencie preukazu. Systém zasielania známok na školy zostáva rovnaký – známky objednané cez ASC agendu alebo mailom od pondelka do piatku doručíme na školu kuriérom vždy v nasledujúcu stredu. Žiaci si aj naďalej môžu objednať známku ISIC 09/2019 aj online v našom eshope na www.objednaj-preukaz.sk. Cena známky ISIC 09/2019 ostáva nezmenená – 10 eur.

 

Od 1.6.2018 je možné objednať aj nové preukazy ISIC/EURO26 pre budúcich prvákov alebo aj pre existujúcich žiakov. Výhodou je, že preukazy vydané v júni sú ihneď platné na zľavy a platia takisto až do konca septembra budúceho roka. Žiaci, ktorí si preukaz objednajú v júni získavajú teda 3 mesiace platnosti zadarmo a už počas letných prázdnin častokrát ušetria viac ako je hodnota nového preukazu. Tá zostáva tiež nezmenená – 20 eur.

 

V prílohe Vám posielam plagátik ( PDF aj JPG formát) so základnými informáciami pre žiakov a ich rodičov o potrebe a možnostiach obnovy platnosti preukazu. Spôsob akým budete žiakov a rodičov informovať je samozrejme na Vás. Osvedčenými z minulých rokov sa stali vyvesenie plagátikov na frekventované miesta v škole, umiestnenie plagátika na Facebook školy, na domovskú stránku školy, rozposlanie info na maily rodičov či žiakov, prípadne uverejnenie oznamu na edupage nástenke. Informácie v module Preukaz žiaka ISIC/EURO26 na Vašej edupage aktualizujeme my k 1.6.2018. Výsledkom dobrého informovania žiakov a rodičov bude minimum otázok a vyhneme sa tak aj možným problémom s ktorými sa žiaci môžu stretnúť počas roka z dôvodu neplatnosti preukazu. Veľký farebný plagát Vám pošleme na konci augusta spolu s kupónkami tak ako každý rok.

 

Akokoľvek sa budeme spoločne snažiť informovať čo najefektívnejšie všetci vieme že otázky budú. Kedykoľvek sa preto prosím obráťte na mňa, mailovo alebo telefonicky. Som Vám k dispozícii.

 

Informácie k čipovej prolongácii formou zaslania sms a teda k predĺženiu platnosti ISIC preukazu na použitie v doprave  Vám zašle spoločnosť TRANSDATA.  Ak by ste potrebovali akékoľvek informácie okamžite obráťte sa prosím na pána Petra Mráza - 0905 384 092 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Ďakujem veľmi pekne za spoluprácu.

 

Prajem pekný deň.

S pozdravom

 

Mgr. Filip Vágner

+421 948 301 710

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Dirty CKM SYTS

Vysoka 32

811 06 Bratislava

Tel. 00421 2 3210 1970

www.studentskypreukaz.sk

www.isic.sk  www.euro26.sk  www.itic.sk 

Zoznam škôl vydávajúcich Preukaz žiaka ISIC/EURO<26

http://www.studentskypreukaz.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=13

 ŽIADOSŤ O VYDANIE PREUKAZU ŽIAKA ISIC/EURO<26 ALEBO ZNÁMKY ISIC

 ŽIADOSŤ O VYDANIE PREUKAZU UČITEĽA ITIC ALEBO ZNÁMKY ITIC

1.    identifikačným preukazom žiaka školy:nahrádza papierový preukaz školy, na preukaze je logo školy, názov školy, osobné údaje a fotografia žiaka a slúži na identifikáciu žiaka v škole alebo mimo nej

 

2.    čipovou kartou na MHD, SAD a železniciach: náhradza papierové potvrdenie pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach,vďaka čipu umiestnenému v preukaze stačí žiakovi jediný preukaz, ktorý môže používať na všetky tri druhy dopravy.

Pred prvým použitím preukazu:

v SAD a MHD je potrebné dať si svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 „zaevidovať“ do systému na predpredajnom mieste dopravcu. V SAD sa naň dá nahrať kredit, v MHD sa naň dá nahrať predplatný cestovný lístok a ďalej sa preukaz používa ako bežný preukaz vydaný dopravcom

Pre bezplatné cestovanie vo vlakoch ZSSK je potrebné mať aktivovanú dopravnú časť preukazu a následne sa zaregistrovať v pokladni ZSSK spolu s občianskym preukazom. Na základe registrácie bude žiakovi vydaný Preukaz ZSSK. Pred cestou je potrebné si zabezpečiť cestovný lístok. Vo vlaku pri kontrole sa predkladá cestovný lístok a Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 s aktivovanou dopravnou časťou (Preukaz ZSSK už netreba nosiť so sebou). Bezplatná doprava sa nevzťahuje na vlaky InterCity, na cesty z poslednej stanice na Slovensku do zahraničia a ani na 1. vozňovú triedu.

Preukaz je možné využiť na žiacke cestovné aj vo vlakoch spoločnosti RegioJet. V týchto vlakoch sa nekontroluje čipová platnosť, je potrebné mať platnosť vyznačenú na preukaze platnou známkou ISIC.

3.     medzinárodným identifikačným preukazom študenta ISIC:zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok  tvorí licenciu ISIC (International Student Identity Card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia. Vďaka tomu má k dispozíciii viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné licenciu ISIC využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.


Zoznam zliav na ISIC na Slovensku: www.studentskypreukaz.sk

Zoznam zliav na ISIC vo svete: www.isic.org

4.     európskou kartou mládeže EURO<26:modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok  tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.


Zoznam zliav na EURO<26 na Slovensku: http://www.euro26.sk/index.php/component/option,com_zlavy/Itemid,23/

Zoznam zliav na EURO<26 v Európe:www.eyca.org

 

 

 

5.    čipovou kartou, ktorá nahrádza papierové stravné lístky:vďaka čipu vloženému v preukaze je možné preukaz využívať aj ako stravný lístok. Podmienkou je, že škola má zakúpený stravovací systém, v rámci ktorého je možné použiť čipové preukazy.

6.    elektronickou vstupenkou na kultúrne a športové podujatia:preukaz je možné použiť ako vstupenku na niektoré kultúrne alebo športové podujatia zakúpené cez Ticketportal. Pri rezervácii cez Ticketportal stačí zadať číslo čipu

a pri vstupe sa následne preukázať vytlačeným potvrdením. Na niektoré              podujatia predávané cez Ticketportal je tiež poskytovaná zľava na licenciu ISIC a EURO<26 (letné festivaly, divadlá,...).

7.    elektronickou peňaženkou: vo FaxCopy aj s 10 % zľavou na kopírovacie a reprografické služby na licenciu ISIC a EURO<26

8.    preukazom pre vedecké a univerzitné knižnice:preukaz je možné používať aj ako identifikačný preukaz čitateľa, takže nie je potrebné platiť za knižničný preukaz,

9.     platný vždy na jeden školský rok.Jeho platnosť na ďalší školský rok sa predlžuje:

a.     známkou ISIC- licencia ISIC a EURO<26 sa predlžuje zakúpením známky ISIC na nový školský rok. Známka stojí 10 EUR. Dostanete ju priamo na škole alebo v pobočkách CKM 2000 Travel. Skontrolujte si, či máte na modrej strane preukazu známku ISIC na nový školský rok. Bez aktuálnej známky ISIC bude preukaz neplatný na 100.000 zliav a výhod na Slovensku a v zahraničí, ktoré sú viazané na platnú licenciu ISIC a EURO<26.

b.     priložením preukazu k stredoškolskému terminálu a obnovením elektronickej platnosti čipuvloženého v preukaze. Na to, aby mohol byť Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 používaný na zľavy v doprave (MHD, SAD a železnice), je potrebné aktualizovať ho na stredoškolskom termináli. Vždy v júni je preukaz potrebné priložiť k terminálu a za 1 – 2 sekundy je preukaz aktualizovaný. Stredoškolský terminál sa nachádza priamo na škole, prípadne na inom mieste, o ktorom sa dozviete na škole. Presné informácie o postupe predĺženia platnosti čipu v preukaze získate na svojej škole.

Ďalšie otázky?

Ak by ste na tejto stránke alebo na stránke www.studentskypreukaz.sk či www.preukazziaka.sk nenašli všetky potrebné informácie a odpovede na svoje otázky, zavolajte nám na číslo 02 3210 1970 alebo nám napíšte na emailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Informácie o doprave (MHD, SAD a železnice) nájdete na www.transcard.sk, alebo nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..  

Kde si kartu vybaviť?

Preukaz žiaka ISIC/EURO<26, známku ISIC a informácie o stredoškolskom termináli môžete získať na škole.

Žiadosti o vydanie preukazu alebo známky:

o     ŽIADOSŤ O VYDANIE PREUKAZU ŽIAKA ISIC/EURO<26 ALEBO ZNÁMKY ISIC

o     ŽIADOSŤ O VYDANIE PREUKAZU UČITEĽA ITIC ALEBO ZNÁMKY ITIC

Ako aktivovať

Karta je pre ISIC zľavy vždy platná od 1.9. do 30.9. nasledujúceho roka. Platnosť preukazuje ISIC známka, ktorú je potrebné si vždy v novom školskom roku zakúpiť. Aktuálna známka ISIC Vás oprávňuje na zľavy u partnerov (obchody, reštaurácie, kiná, divadlá a ďalšie zľavy v zahraničí. Viac info nájdete na: www.studentskypreukaz.sk).

Pre účely dopravy je karta pre prvákov platná od 01.09 do 30.6. nasledujúceho roka; pre žiakov, ktorí pokračujú v štúdiu, je karta platná od 01.07. do 30.06 nasledujúceho roka (teda karta platí aj cez letné prázdniny). Pre predĺženie karty je potrebné riadiť sa inštrukciami, ktoré získate na škole a kartu je potrebné si elektronicky predĺžiť už v priebehu júna. Žiakom, ktorí zmaturovali, končí štátom dotovaná zľava na dopravu dňom maturitnej skúšky alebo najneskôr 30.6.. Viac informácií nájdete na: www.transcard.sk

Otázky, otázky, otázky...

1. Čo mám urobiť, keď stratím svoju kartu alebo sa mi poškodí?
Ihneď kontaktuj osobu, ktorá má na starosti preukazy v Tvojej škole. Bude potrebné vyplniť žiadosť o duplikát Tvojej karty, uhradiť aktuálnu cenu duplikátu a do 48 hodín Ti bude vystavený nový preukaz. Tvoj starý preukaz bude ihneď zablokovaný proti zneužitiu a prípadný kredit, napr. v autobusovej doprave, Ti bude prehratý na novú kartu – s novým preukazom jednoducho pôjdeš na stanicu a na okienku požiadaš o prehratie.

2. Oplatí sa mi kúpiť si preukaz žiaka ISIC/EURO<26 aj so známkou, keď som v poslednom ročníku?
Určite áno. Svoju kartu môžeš využívať denno-denne u množstva partnerov a častokrát niektorí partneri poskytujú také zľavy, že už pri jednom nákupe sa Ti vrátia vynaložené peniaze.

3. Môžem získavať zľavy, keď nemám aktuálnu známku ISIC?
Nie. Je potrebné si zakúpiť aktuálnu ISIC známku, nalepiť ju na zadnú stranu preukazu do vyhradených políčok.

4. Čo mám robiť, keď by som chcel využívať zľavu v podniku alebo obchode, ktorý ešte nie je partnerom ISIC?
Pošli nám e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. s názvom a adresou daného obchodu a popisom zľavy alebo benefitu, ktorý by si chcel. My sa pokúsime prijať tento obchod medzi našich partnerov.

5. Čo v prípade, keď skončím školu? Môžem ďalej využívať zľavy?
Áno. Do Tvojich 26 rokov môžeš využívať kartu EURO<26 a nakupovať so zľavami u partnerov podporujúcich EURO<26 (drvivá väčšina ako pri ISIC). Ak pôjdeš na vysokú školu, tam automaticky budeš mať Preukaz študenta ISIC a každoročne si treba zakúpiť známku ISIC a pokračovať vo využívaní zliav. Po vysokej škole si zase môžeš kúpiť kartu EURO<26.

6. Vydáva Preukaz žiaka ISIC/EURO<26ešte niekto iný?
Nie. Združenie CKM SYTS je výhradným vydavateľom  licencie ISIC, ITIC, EURO<26. Spoločnosť TransData s.r.o. zabezpečuje kompatibilitu a funkčnosť čipu umiestneného v preukaze u jednotlivých partnerov, predovšetkým v doprave (SAD, MHD, ZSSK).